11260816_1594640084133559_8677110768730401710_n

Zróbmy sobie grę miejską! 

Naprawdę – bardziej oklepanej rzeczy nie mogłeś wymyślić?

Kto powiedział, że musimy ją zrobić jak pozostali? Mamy XXI wiek, ludzie mają smartphone – może pójdziemy w tym kierunku? GPS, aparat i Internet – mamy te technologie w zasięgu ręki, wykorzystajmy to.

Kryminalne Zagadki Nowej Huty to jeden z projektów naszego autorstwa. Była to gra miejska na smartphone – wtedy ten temat był mało rozpowszechniony, gdyż Pokemon Go! miało premierę dopiero ponad rok później. Jednak nie opierała się ona tylko do bezproduktywnego chodzenia po mieście.

Gra była swego rodzajem przewodnikiem po Nowej Hucie

Dzięki wsparciu wielu życzliwych osób zbudowaliśmy listę miejsc, które warto w Nowej Hucie pokazać. Na tej podstawie opracowaliśmy fabułę naszej detektywistycznej gry, która spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród społeczności lokalnej. Ponad 1.400 osób śledziło rozwój projektu nie posiadając żadnych funduszy na reklamę. Wypracowaliśmy taką grupę osób zainteresowanych jedynie poprzez własne zdeterminowanie.

Jak się chce to wszystko jest możliwe.

Nie raz słyszeliśmy podczas rozwoju Kryminalnych Zagadek Nowej Huty, że rzucamy się z motyką na słońce. Teraz wiemy, iż było warto. Nabraliśmy doświadczenia w pracy z realnymi ludźmi, promocji lokalnego produktu i pokazania niesamowitych możliwości tego co każdy z nas ma w kieszeni.

Na tą chwilę aplikacja jest już nierozwijana, ale nadal z niej można korzystać na wszystkich urządzeniach, pod które była zoptymalizowana.

Strona Kryminalnych Zagadek Nowej Huty i całego projektu OdkryjNH


Zadania wykonane przez ponk:

  • Teksty znajdujące się na stronie
  • Zdjęcia wraz z kompleksową obróbką
  • Projekt loga i strony projektu OdkryjNH
  • Pomysł w jaki sposób można ugryźć niecodziennie tematu
  • Zakodowanie strony internetowej i backendu do aplikacji mobilnej
  • Wykonanie kompleksowej aplikacji mobilnej i połączenie ją z serwisem