13717408_288879571465597_8983478808819177862_o

Ludzie powinni się sieciować, ale nie każdy czuję taką potrzebę networkingu. Nawet jak poznają kogoś to kontakt nie jest pielęgnowany – głównym powodem jest to, że nie wiemy do końca czego oczekujemy od naszego kontaktu.

connectme to aplikacja usprawniająca networking. Jest to nasza odpowiedź na zasłyszany problem, którym jest brak pielęgnacji kontaktów po tzw. networkingu w niektórych kręgach. Nie jesteśmy z tych, co uważają, iż aplikacja jest rozwiązaniem na wszystkie bóle świata – po prostu ten problem można było załagodzić projektując prostą i przemyślaną aplikację.

Jak wzbudzić u ludzi potrzebę networkingu?

To pytanie było pierwszym pytaniem, które sobie zadaliśmy. Prawda jest taka, iż ludzie robią to w czym czują korzyść. Do sieciowania nie da się nikogo zaciągnąć siłą, ale można pokazać korzyści z każdego kontaktu.

Jak odpowiedzieliśmy na potrzebę?

connectme ma prostą zasadę działania – przychodzimy na wydarzenie i zaznaczamy osoby, z którymi pogadaliśmy. Proste, prawda? 🙂 Potem w chwili, gdy szukamy osoby, która się zajmuje danym tematem możemy w prosty sposób sprawdzić, czy mamy kogoś takiego w kontaktach. Jeżeli poznaliśmy taką osobę to możemy wysłać do niej wiadomość e-mail.

Czemu e-mail? Kto mnie może dodać?

Aplikacja nie ma wbudowanego czatu, listy grup i dużej ilości zaproszeń. Rozumiemy, iż opanowanie kolejnej wielkiej aplikacji jest problematyczne. Zależy nam, aby aplikacja była dla Ciebie nieinwazyjna. Korzystasz tylko wtedy, gdy jesteś na wydarzeniu i szukasz kontaktu, który jest Ci w stanie pomóc.

Ta aplikacja umożliwia sieciowanie się tylko z ludźmi, którzy potwierdzili, że są na tym wydarzeniu i tylko oni mogą się z Tobą sieciować.

Udowodniliśmy wtedy, że proste i przemyślane rozwiązania górują nad ogromem funkcjonalności.

Strona internetowa connectme.


Zadania wykonane przez ponk:

  • Teksty znajdujące się na stronie
  • Zaprojektowanie rozwiązania problemu
  • Projekt loga, aplikacji i strony projektu connectme
  • Zaprojektowanie i optymalizacja aplikacji internetowej
  • Zakodowanie strony internetowej oraz backendu do aplikacji mobilnej i internetowej
  • Integracja z usługami badającymi zachowanie potencjalnego i obecnego użytkownika
  • Projekt i wykonanie strony coming soon, która w sposób nieinwazyjny prezentowała możliwości produktu